BilgilendirmeBusinessLatest

Günsel KKTC’nin Yerli ve Elektrikli Arabası

İşte son günlerin en çok merak edilen arabalarından bir tanesi Günsel Elektrikli araba. KKTC’nin elektrikli arabası Günsel aynı zamanda Türk dünyasının %100 kendi ürettiği ilk elektrikli araba olma özelliği taşımakta. İşte elektrikli arabamız Günsel…

        

Özellikle Müsiad Expo 2020’ye katıldıktan sonra hem Türkiye hem de dünya basının ilgisini çeken Kuzey Kıbrıs’ın elektrikli arabası Günsel , test sürüşleri yapan sürücülerden olumlu notlar aldı. Coupe tarzı ile özellikle gençlerin ilgisini çekecek olan Günsel, tam şarj ile 350 KM yol gidebiliyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Yakın Doğu Üniversitesinde bir hayal ve düşünce olarak başlayan elektrikli araba Günsel, YDÜ Mütevelli heyeti başkanı Suat Günsel’in çok uzun zamandan beri hayal ettiği ve şimdi gururla gerçeğe dönüştürdüğü bir proje. Elektrikli araba Günsel, seri olarak üreteceği KKTC’nin başkenti Lefkoşa’daki tesisleri artık seri üretime geçmek için gün sayıyor.

Elektrikli araba Günsel 10bin’den fazla parçanın bir araya getirilmesi ile ortaya çıktı. Seri üretime Lefkoşa’daki tesislerinde 2021 yılında başlayacak olan Günsel, ilk etapta 2bin 2025 yılına kadar ise 25bin araç üretmeyi planlıyor. 120 Türk mühendisin bir araya gelmesi ile üretilen, kendine özgü tasarımı ile ortaya çıkan Günsel’in ilk araba modeli B9. Türk mühendisler tarafından tasarlanan parçaların üretimi için 28 ülkeden 800 firma ile işbirliği protokolü imzalandı. Özellikle Günsel gibi büyük bir girişimin KKTC’yi mühendislik, teknoloji ve üretim hatlarında çok ileriye taşıyacağı ve uluslar arası kamuoyunda KKTC’yi tanıtacağı düşünülüyor.

     

Daha fazla bilgi almak, KKTC’de ev sahibi olmak yada ev kiralamak için telefonumuz : 0542 873 65 26