Sağlık TurizmiSağlık TurizmiTüp Bebek

KKTC “Tüp Bebek” Konusunda Yoğun İlgi Görüyor

KKTC’de tüp bebek merkezleri hızla gelişiyor ve son teknolojiye ayak uyduruyor. Kıbrıs’ta bulunan bulunan tüp bebek merkezleri son dönemde Arap yarım adasından, Avrupa’dan ve Türkiye’den ilgi görüyor. Çocuk sahibi olmak için Kuzey Kıbrıs’ta bulunan tüp bebek merkezlerine başvuru sayısı hızla artıyor. Kendi genetik merkezlerini de kuran tüp bebek merkezleri, şimdiye kadar KKTC’de onbinlerce çifti bebek sahibi yaptı. 

KKTC’de tüp bebek merkezlerinde : YUMURTA DONASYONU / SPERM DONASYONU / EMBRIYO DONASYONU / TÜP BEBEK / YUMURTA DONDURMA / SPERM DONDURMA / EMBRIYO DONDURMA gibi bir çok tedavi uygulanmaktadır. Tüp bebek merkezleri genelde Gazimağusa, Lefkoşa ve Girne’de konumlanmış durumdadır.

Tüp Bebek Nedir?

Tüp bebek tedavisi en çok bilinen tabiri üreme tedavisidir. Teknik olarak tanımlamak gerekir ise, tüp bebek tedavisi kadın yumurta hücresi (oosit) ile erkek meni hücresinin (sperm) vücut dışında, özenle hazırlanmış laboratuvar koşullarında döllenerek, döllenmiş olan yumurta hücrelerinden (embriyo) belirli miktarda seçilip rahim içine konmasıdır. Bu süreç (tedavi) bir kaç ay sürebilmektedir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde bulunan tüp bebek merkezleri ile ilgili bilgi almak ve uygun konaklama seçenekleri için bizi arayabilirsiniz : 0542 873 65 26