Sağlık TurizmiSağlık Turizmi

Türkiye’de Yaptırdığınız Sağlık Sigortaları KKTC’de geçerli

Türkiye Cumhuriyeti sınırları içinde yapılan özel sağlık sigortaları KKTC’de bulunan pek çok özel hastanede geçerli. Sadece Türkiye değil pek çok uluslar arası sağlık sigortası yine KKTC’de bulunan hastanelerde geçerliliğini korumaktadır. KKTC’ye seyahat etmeden önce sağlık sigortanızı arayarak KKTC’nin hangi hastanelerinde geçerli olduğunu öğrenmenizi tavsiye ederiz.

        

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinin her yerinde 112 acil ambulans hizmeti hızlı bir şekilde ulaşmaktadır. Ayrıca adada neredeyse her türlü ameliyat yapılabilmektedir. Acil servis hizmetlerinin özellikle geceleri devlet hastaneleri tarafından verildiği KKTC’de tüm poliklinik hizmetleri eksiksiz olarak bulunmaktadır. Sağlık sektörü adada en hızlı büyüyen ve teknolojiyi en hızlı takip eden sektörlerden bir tanesidir.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ayrıca hızla gelişen sağlık turizmi içinde de gelecek vaat eden yatırımlar yapmaktadır. Saç ekimleri, göz ameliyatları yanı sıra KKTC’de adından söz ettiren kalp ve üroloji v.s. gibi pek çok önemli doktor görev yapmaktadır.

Daha fazla bilgi almak, ev sahibi olmak yada ev kiralamak için telefonumuz : 0542 873 65 26