HaberlerKıbrıs'ta Hayat ve YaşamKKTC Bilgi

Kuzey Kıbrıs’ta Ev Sahibi Olmanın Avantajları

Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde ev sahibi olabilirler ve daimi oturma hakkı kazanırlar. Peki, KKTC’de bir Türk vatandaşı için ev sahibi olmanın avantajı ne olabilir ? Her şeyden önce Kuzey Kıbrıs, dünyanın pek çok yerinden ve milletten ev yatırımı alan, doğası ve sakinliği ile huzurlu bir yaşam tercih edenlerin merkezi konumundadır. Bir başka avantajı ise, yapılan yatırımın çok hızlı geri dönmesidir, gerek alınan veya satılan mülkün Sterlin (İngiliz para birimi) ile işlem görmesi ve yine Sterlin ile kiralanması Türk Lirasına oranla değerli bulunan Sterlin para biriminin sürekli kazandırması anlamına gelmektedir.

Amerika’nın ünlü dergisi Forbes yayınladığı emlak sektörü haberlerinde, 2021 yılında yatırım yapmak için en iyi fırsat veren 5 ülke arasında  1 numara olarak, Kuzey Kıbrıs’ı göstermiş, yapılacak emlak veya ev yatırımın en hızlı geri dönüşü sağlayabileceği bölge olarak Kıbrıs kıyılarını işaret etmiştir. 

Kuzey Kıbrıs emlak yatırımı olarak farklı bölgelerde size farklı yatırım fırsatları sunuyor, hem tatil, hem de üniversiteler ülkesi olan Kuzey Kıbrıs, sürekli kazandıran, garantili kira getirileri sunuyor. Bölgesel olarak toprakları hızladeğerlenen Kıbrıs, aynı zamanda döviz yükseldikçe satarken size yine kazandırıyor, kira getirisi haricinde eviniz 2 farklı yönde değeri artmış oluyor.

En basit hesap ile Kıbrıs’ta 10000 Sterlin’e (1 Sterlin = 6 TL ) aldığınız eviniz (60000 TL )  şu anda evin değeri hiç artmamış olsa bile dövizin değerlenmesi ile 120000 TL ye satabilirsiniz.

Daha fazla bilgi için beni 05428736526 numaralı telefondan arayabilir yada whatsapp’dan yazabilirsiniz.

Toros YALKIN

#kıbrıs