Kıbrıs'ta Hayat ve YaşamKKTC Bilgi

Kuzey Kıbrıs’ta kiralık tatil evleri şimdi çok moda!

KKTC’de kiralık tatil evlerine olan talepte 2020 yaz sezonunda büyük bir patlama yaşandı. Özellikle Kuzey Kıbrıs, İskele (Long Beach / Gazimağusa 15 km), Karpaz ve Girne Esentepe bölgesinde bulunan kiralık yazlıklar tatilciler tarafından dolduruldu. Aileler tarafından daha güvenilir ve hijyenik bulunan kiralık tatil ev ortamları, Kıbrıs’ta denize yakın bölgelerde sürekli olarak rezervasyon aldı. Kalabalık açık büfe otelleri yerine tatilciler Kuzey Kıbrıs’ta kiralık tatil evlerinin mutfaklarında yemek yapmayı tercih ettiler.

                             

Özellikle Covid19 salgını ile beraber otellere olan ilginin azalması ile yaz sezonu boyunca tatilciler Kıbrıs’ın tatil ve denize yakın bölgelerinde yazlık ev ve villa kiralamayı tercih ettiler. Özellikle Kuzey Kıbrıs’ta İskele Long Beach (Gazimağusa 15 km) bölgesinde denize 200 ile 500 metre arasında bulunan ve otel gibi resepsiyon, teknik destek ve temizlik hizmeti veren, kiralık tatil evlerinin içinde bardağından çatalından tavasına, mikrodalgasından ocağına kadar her detayı düşünülmüş, hızlı interneti bulunan evlerde adeta yer bulmak neredeyse imkansızdı.

                   

Aynı şekilde Girne-Esentepe bölgesinde bulunan yazlık sitelerde evler yaz boyu hiç boş kalmadı. Girne merkezine 20 dakika sürüş mesafesinde bulunan Esentepe, denize sıfır olması ve doğal dokusu ile insanları büyüleyen yazlık ve villaların çoğunlukta olduğu gelişmekte olan bir bölge. Esentepe’den hem Karpaz tarafına hem de Girne merkezine ve köylerine ulaşmak çok kolay. 

               

KKTC’de Karpaz ise başlı başına bir tatil bölgesi. Tamamen doğal, el deymemiş ve medeniyetten uzak bir tatil geçirmek isteyenlerin adresidir Karpaz. Ahşap bungalow veya müstakil villa kiralayabileceğiniz Karpaz bölgesinde eski köyleri gezebilir, kilise ve manastırları keşfedebilir, dünyaca ünlü eşsiz kumsalı ile Golden Beach’te denize girebilirsiniz. Karpaz’da bir çok yöresel restaurant’ta yemek yiyebilir, Rum kahvesinde çayınızı kahvenizi içebilirsiniz. Karpaz’da bulunan plajlar tamamen doğal el deymemiş ve keşfedilmemiştir.

             

Kuzey Kıbrıs’ta Kiralık Evler İle İlgili Bilgi Almak İçin : 0542 873 65 26