Kıbrıs Alış Veriş Rehberi

Kıbrıs’a Gelip Almadan Dönmeyeceğiniz 5 Şey !

Kıbrıs’a tatil için geldiğinizde ülkenize götürebileceğiniz hediyelik eşya, hatıra veya kendiniz için alacağınız özel hediyelikleri sizin için sıraladık :

1- Hellim, gideceğiniz son gün almanızı tavsiye edeceğimiz Kıbrıs ile bütünleşmiş bir seçenek.

2- Kıbrıs brandy. Kıbrıs’ta içki olarak hem güneyde hem de kuzeyde çok çok uygun fiyata (Türkiye’de markette bir bira parası) alabileceğiniz viski ile aynı aileden gelen Kıbrıs’ta ünlenmiş bir içki çeşidi, Kuzey Kıbrıs marketlerinde hem Rum hemde Kıbrıslı Türkler tarafından yapılmış bu içkiyi mutlaka deneyim ve yanınızda götürün.

   

3- Ceylan Çayı, çay tiryakileri için yine çok ucuz bir hediyelik, bildiğimiz Karadeniz çayına oranla daha kalın yapraklı olan bu çay çeşidi Kuzey Kıbrıs’ta her yerde, her markette çok ucuz fiyatlara bulunmaktadır. Farklı kokusu ve tadı ile değişik bir çay deneyimi.

      

4- Porselen İngiliz yada Çin malı yemek ve kahve takımları. Kıbrıs’ta özellikle Kıbrıs haritalı kahve takımları 40 yıldır satılmakta ve adaya gelen çoğu Türk ailesi yanlarında götürmektedir, bu nostanji hediyeyi alarak sizde evinizi süsleyebilirsiniz.

5- Lefkara işlemeleri. (Geömişi 7 yy. öncesine kadar giden el sanatı, Kıbrıs’ın en önemli el işlerinden birisidir. Kıbrıs’a has şekillerin işlendiği Lefkara motifleri, genelde beyaz veya çok koyu yeşil renk olarak yapılmaktadır)

Tüm bunların dışında Karpaz eşşeği logolu magnetler, tshirtler, çeşitli ahşap işlemeleri hepsini ve daha fazlasını Kuzey Kıbrıs’ta bulabilirsiniz.

Daha fazla bilgi almak, KKTC’de ev sahibi olmak yada ev kiralamak için telefonumuz : 0542 873 65 26